Ο Παννελήνιος Σύλλογος Ασθενών και φροντιστών με Πνευμονική Υπέρταση με κύριο μέλημά του την βοήθεια προς τους συνασθενείς και τους φροντιστές τους σε όλη την επικράτεια, δημιούργησε ένα ξενώνα φιλοξενίας στην Κυψέλη επί της οδού Μυτιλήνης 35, στον 4ο όροφο. Ο ξενώνας μας διατίθεται κατόπιν συνεννόησης λειτουργώντας με κρατήσεις και μπορεί να φιλοξενήσει ταυτόχρονα ως και 7 άτομα από τους ασθενείς και τους φροντιστές αυτών που έρχονται από την επαρχία και τα νησιά μας στην Αθήνα για ιατρικές εργασίες.
Πρόσφατα άρθρα
- 7ο Παγκόσμιο συμπόσιο για την Πνευμονική Υπέρταση στην Βαρκελώνη 29/6-01/07/2024
- Η Ιωάννα Αλυσανδράτου στο healthweb.gr: Η πνευμονική υπέρταση είναι μια πάθηση που επιλέγει ήρωες
- Δελτίο Τύπου για το 1ο Συνέδριο Ασθενών & Φροντιστών με Πνευμονική Υπέρταση
- Πρόγραμμα 1ου Συνεδρίου Ασθενών & Φροντιστών με Π.Υ. 17-19 Μαΐου 2024
- Καλό Πάσχα και Καλή Πρωτομαγιά!!!