Το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου ο Σύλλογος μας βρέθηκε στο The Mall Athens από τις 10.00 το πρωί έως 20.00 το βράδυ και ενημέρωσε το κοινό γύρω από τη σπάνια νόσο της Πνευμονικής Υπέρτασης. Εκέι ήταν και ο Σπάνιος Μώβ ελέφαντας Πόνγκο, μαζί με το βιβλίο του, που διασκέδασε μεγάλους και παιδία και κατάφερε για ακόμη μια φορά να κάνει ορατή τη σπάνια νόσο της Π.Υ! Όλοι σταμάτησαν να τον γνωρίσουν, να βγάλουν μια φωτογραφία μαζί του και να μάθουν περισσότερα για το βιβλίο του!!!
Πρόσφατα άρθρα
- 7ο Παγκόσμιο συμπόσιο για την Πνευμονική Υπέρταση στην Βαρκελώνη 29/6-01/07/2024
- Η Ιωάννα Αλυσανδράτου στο healthweb.gr: Η πνευμονική υπέρταση είναι μια πάθηση που επιλέγει ήρωες
- Δελτίο Τύπου για το 1ο Συνέδριο Ασθενών & Φροντιστών με Πνευμονική Υπέρταση
- Πρόγραμμα 1ου Συνεδρίου Ασθενών & Φροντιστών με Π.Υ. 17-19 Μαΐου 2024
- Καλό Πάσχα και Καλή Πρωτομαγιά!!!